OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej
w Gródku nad Dunajcem
16 czerwca 2024 r.
XI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą.
 2. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć Marcin Łukasz Foryś zam. w Przydonicy z Kingą Krystyną Anuszczyk, zam. w Przydonicy (zapowiedź III). Zgodnie z prawem kanonicznym jeżeli ktoś zna przeszkody, które uniemożliwiają zawarcie tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej. 
 3. Dzisiaj w Starym Sączu przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny z okazji 25. pobytu św. Jana Pawła II
 4. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
 • Poniedziałek (17 VI) – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
 • Środa (19 VI) – Nowenna do MBN Pomocy. Spowiedź św. dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego od godz. 17.30.
 • Piątek (21 VI) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. Dziękuję i nadal proszę członkinie grup modlitewnych z naszej parafii za prowadzenie Nabożeństwa Czerwcowego przed każdą Mszą świętą.
 2. Dziękuję za życzliwość wobec plebanii: Januszowi i Marii, Krzysztofowi Szepeta, p. Markowi Bednarek, p. Franciszce Szczurek; p. Kazimierzowi i Marii Hołysz.
 3. Dziękuję za bezinteresowną pracę na plebani p. Krzysztofowi Sadłoń, p. Jerzemu Fedko, Grzegorzowi Rośkowi, Michałowi Rośkowi, p. Andrzejowi Skrobisz; mojemu bratu Krzysztofowi Kiełbasie.
 4. Dziękuję paniom, które sprzątały kościół po wymianie okien: p. Grażynie Skrobisz, p. Dorocie Koszyk, p. Ewie Bednarek, p. Marii Szkarłat, p. Ewie Sarota
 5. Składam serdeczne podziękowania rodzinom, które indywidualnie wspierają dzieło wymiany okien w naszej świątyni. A są nimi: Grzegorz i Monika Szkarłat; Krzysztof i Ewa Sarota; Jacek i Bogumiła Juraszek; Krzysztof i Sylwia Czop; Łukasz i Monika Brzostowscy; Janusz i Maria Szepeta; Wilhelma Brzostowska; Lucjan i Monika Górowscy; Jan i Maria Dudek; Bogusław i Agata Bednarek; Stanisław i Elżbieta Maciaszek; Jan i Stanisława Olechowscy; Henryk i Bogumiła Sarota; Jan i Maria Krzyżak; Danuta Popieluch; Kazimierz i Beata Kołacz, Kamil Kołacz; Kacper Kołacz; Maria Kafel; Anna Górska; Ryszard i Jolanta Srebrny; Piotr i Zofia Bielak; trzy rodziny anonimowe. Bóg zapłać. Za tych ofiarodawców zostanie odprawiona Msza święta w sobotę o godz. 18.00.
 6. Uprzejmie proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę Rodziny Państwa:
 7. Informacja Kurii Diecezjalnej w Tarnowie:
„V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

 
 1. Intencje mszalne nadchodzącego tygodnia, tj. 17-23 czerwca 2024:
 
Data Godzina Intencja Odprawia
Poniedziałek (17 VI) 6.30 † Wiesława (on) Matrasa z int. Edwarda Chrobaka z żoną i rodziną x. Prałat
       
Wtorek (18 VI) 6.30 † Elżbietę Schabińską- Wójsik z okazji imienin x. Prałat
       
Środa (19 VI)
Spowiedź 17.30
Nowenna do MBNP
18.00 † Józefa i Stanisławę Szkarłat x. Grzegorz
       
Czwartek (20 VI)
 
6.30 †  Antoniego i Janinę Basta z okazji imienin i w k. r. śmierci Antoniego x. Prałat
       
Piątek (21 VI)

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem im. kard. Stefana Wyszyńskiego x. Grzegorz
18.00 Dziękczynno-błagalna dla Łukasza z okazji 15 r. urodzin z int. rodziców x. Prałat
       
Sobota (22 VI)

Msza św. niedzielna
18.00 Dziękczynno-błagalna za ofiarodawców na okna minionego tygodnia. A są nimi: Grzegorz i Monika Szkarłat; Krzysztof i Ewa Sarota; Jacek i Bogumiła Juraszek; Krzysztof i Sylwia Czop; Łukasz i Monika Brzostowscy; Wilhelma Brzostowska; Lucjan i Monika Górowscy; Jan i Maria Dudek; Bogusław i Agata Bednarek; Stanisław i Elżbieta Maciaszek; Jan i Stanisława Olechowscy; Henryk i Bogumiła Sarota; Jan i Maria Krzyżak; Danuta Popieluch; Kazimierz i Beata Kołacz, Kamil Kołacz; Kacper Kołacz; Maria Kafel; Anna Górska; Ryszard i Jolanta Srebrny; Piotr i Zofia Bielak; trzy rodziny anonimowe x. Grzegorz
† Jana i Michalinę Prusak; † Jana i Karolinę Mateja; † Jana i Elżbietę Mateja z okazji imienin x. Prałat
       
Niedziela (23 VI)

XII Niedziela Zwykła

Kazanie:
ks. dr Krzysztof Kamieński
 
7.30 † Antoniego i Janinę Basta z okazji imienin x. Prałat
9.30 † Jana i Janinę Damasiewicz oraz † Władysława (on) i Anielę Hołysz z okazji imienin x. Prałat
† Wiesława Matrasa z int. teściowej Józefy x.Krzysztof
11.00 Dziękczynno-błagalna dla Janusza i Marii Szepeta x. Grzegorz
Dziękczynno-błagalna dla Władysława (on) i Janiny z okazji imienin i 80 r. urodzin Janiny z int. córki i syna z rodzinami x.Krzysztof
18.00 Za Parafian x. Grzegorz